Kontakt 24h – tel. +48 570 888 578
ul. Baranowska 29 (róg Orlika) 06-300 Przasnysz
+ 48 570 888 578

Ekshumacje

Ekshumacja jest procesem wydobycia szczątek z grobu celem przeniesienia ich na inny cmentarz. Taki proces wymaga odpowiedniego doświadczenia, znajomości prawa oraz przepisów. Na ekshumację zwłok decydują się najczęściej rodziny, które pragną, aby ich bliski był pochowany bliżej ich miejsca zamieszkania. O wydobycie szczątek może ubiegać się również prokuratura (jeśli ciało stanowi dowód w śledztwie).

Dom pogrzebowy Drejka ma odpowiednie predyspozycje oraz doświadczenie w wykonywaniu tego typu szczególnych zadań. Każda ekshumacja może odbywać się wyłącznie w terminie od 16 października do 15 kwietnia, włącznie w godzinach rannych. Różnica w działaniu zależy również od tego, ile czasu upłynęło od pochówku.

Jeśli minęło minimum 25 lat od pogrzebu

Jeśli od pogrzebu minęło ponad 25 lat, a ciało uległo całkowitej mineralizacji, pracownicy zakładu pogrzebowego wydobywają szczątki wraz z trumną i przenoszą ją do trumny ekshumacyjnej.

ekshumacje
ekshumacja

Jeśli nie minęło minimum 25 lat od pogrzebu

Jeśli ciało nie uległo całkowitej mineralizacji, a od pogrzebu upłynęło za mało czasu, wtedy personel zakładu wydobywa trumnę (bez jej otwierania) i umieszcza w specjalnej skrzyni ekshumacyjnej wybitej blachą, która następnie przewożona jest do nowego grobu.

Personel firmy Drejka dysponuje odpowiednim doświadczeniem oraz sprzętem, który pozwala zabezpieczyć miejsce wydobycia szczątek. Dzięki temu cały proces odbywa się w sposób bezpieczny dla środowiska i otoczenia oraz z największym poszanowaniem zmarłego lub jego szczątek.

Scroll to top