Kontakt 24h – tel. +48 570 888 578
ul. Baranowska 29 (róg Orlika) 06-300 Przasnysz
+ 48 570 888 578

Poradnik

Odejście bliskiej osoby jest zawsze trudnym czasem w życiu. Chociaż śmierć jest czymś pewnym, to myśli o niej często odrzucamy. W sytuacji, kiedy jednak nasz bliski odszedł, pojawia się nie tylko smutek, ale również pytanie — co robić?

Jeśli do śmierci doszło w domu

Jeśli nasz bliski odszedł w domu, należy wezwać lekarza rodzinne lub lekarza z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Tylko lekarz może wystawić kartę zgonu. Po wystawieniu tego dokumentu należy skontaktować się z zakładem pogrzebowym, który przewiezie ciało do chłodni. Bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, że firma organizująca transport nie musi być zakładem odpowiedzialnym za organizację uroczystości pogrzebowej. Następnie krewny zmarłego lub pracownik wybranej firmy pogrzebowej udaje się do USC, gdzie zostanie wystawiony akt zgonu. Po uzyskaniu tego dokumentu można rozpocząć przygotowanie do uroczystości pogrzebowej.

Jeśli do śmierci doszło w szpitalu

Śmierć w szpitalu, hospicjum lub domu opieki jest o prostsza dla rodziny, że wezwaniem lekarza zajmuje się dana jednostka. Najczęściej kartę zgonu wystawia lekarz dyżurujący. Ciało w takiej sytuacji zostaje przetransportowane do szpitalnej chłodni. Rodzina w takiej sytuacji na podstawie karty zgonu musi udać się do USC, gdzie zostanie wystawiony akt zgony. To zadanie może przejąć na siebie pracownik firmy Drejka w Przasnyszu.

Jakie dokumenty należy dostarczyć do zakładu pogrzebowego?

jakie dokumenty należy dostarczyć do zakładu pogrzebowego
co zostaje ustalone w firmie pogrzebowej Drejka

Co zostaje ustalone w firmie pogrzebowej Drejka?

Już po pierwszych rozmowach z rodziną w biurze zakładu Drejka, pracownik zakładu może ustalić:

Pomożemy we wszystkich procedurach formalno-prawnych, aby w tym trudnym czasie mogli Państwo się skupić na swojej żałobie.

Scroll to top